Oficiálna web stránka InfoLib
[Zobrazuje sa alternatívna textová, blind friendly verzia stránky] Prejsť na grafickú verziu.


Titulok: 1+1 = Ingrid Schusterová a Rudolf Schuster

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na hlavné menu. Iné možnosti: Prejdi na  Funkčné odkazy; Pätičku stránky.


1+1 = Ingrid Schusterová a Rudolf Schuster

06.09.2023
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva na besedu 1+1. Hosťami budú Ingrid Schusterová, lekárka, autorka kníh pre dospelých i deti a množstva odborných publikácií, a bývalý prezident, spisovateľ a fotograf Rudolf Schuster.

S našimi hosťami sa budeme rozprávať o ich literárnej a umeleckej tvorbe, vzťahu ku knihám, aj o ich cestovateľskej vášni. Špecificky sa zameriame na Brazíliu, kde odohráva aj dej  knihy Ingrid Schusterovej V znamení modrého motýľa, ktorú tento rok vydalo vydavateľstvo Ikar. Brazílskym expedíciám rodiny Schusterovcov je venovaný aj najnovší cestopis Rudolfa Schustera, ktorý zdobí mnoho jedinečných fotografií z ciest po tejto najväčšej krajine Južnej Ameriky.

Hudobne bude večerom sprevádzať Oliver Kuľbaga.

Tešíme sa na vás.

Ingrid Schusterová  je autorkou úspešných knižiek pre deti Šarlotkina šatôčka Neposlušná abeceda a kníh V znamení modrého motýľa a Mama neplač, otec ešte žije, ktorá vyšla aj v nemeckom preklade. Venuje sa hre na klavíri, zložila i niekoľko hudobných skladieb. Ako profesorka kardiológie napísala množstvo odborných publikácií. Pracuje vo Východoslovenskom ústave srdcovo-cievnych chorôb a prednáša na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Rudolf Schuster  je bývalý slovenský politik, primátor mesta Košice a prezident Slovenskej republiky. Ako spisovateľ, fotograf, scenárista, režisér a cestovateľ je tiež významnou osobnosťou kultúrneho života Slovenska. Začiatky jeho literárnej činnosti sa spájajú s jeho spoluprácou so Slovenským rozhlasom v Košiciach. Knižne debutoval v roku 1987 cestopisnou knihou Necestami Brazílie. V jeho literárnej tvorbe je zastúpená próza, detektívky, romány, literatúru faktu, no predovšetkým cestopisy. Je autorom rozhlasových pásiem, scenárov k dokumentárnym filmom, režíroval televízne cestopisné dokumenty.

Medzi jeho záujmy patrí zberateľstvo (obrazy, starožitnosti, historická fotografická a kinematografická technika). Vo svojom rodnom Medzeve zriadil v roku 2001 malé súkromné filmové múzeum. Od roku 2015 funguje v Košiciach Prezidentská knižnica, ktorá predstavuje jedinečnú zbierku vzácnych knižných titulov, ktoré dostal ako osobné dary od prezidentov a najvyšších predstaviteľov štátov, ktoré počas funkcie prezidenta Slovenskej republiky navštívil.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Hlavné menu

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.


Funkčné odkazy


Naši partneri