Oficiálna web stránka InfoLib
[Zobrazuje sa alternatívna textová, blind friendly verzia stránky] Prejsť na grafickú verziu.


Titulok: Výstava Herci v školských laviciach

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na hlavné menu. Iné možnosti: Prejdi na  Funkčné odkazy; Pätičku stránky.


Výstava Herci v školských laviciach

29.04.2021
Herci, miláčikovia múz, majú tisícky obdivovateľov. Stretávame sa s nimi vo filme, divadle, televízii či rozhlase. Ale ako sa ku svojej profesii dostali, akými školskými strasťami i úspechmi si prešli, to odhalí výstava Herci v školských laviciach.

Herci, miláčikovia múz, majú tisícky obdivovateľov. Stretávame sa s nimi vo filme, divadle, televízii či rozhlase. Ale ako sa ku svojej profesii dostali, akými školskými strasťami i úspechmi si prešli, to odhalí výstava Herci v školských laviciach, ktorú pripravilo Múzeum školstva a pedagogiky.

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach otvára v tomto roku svoju výstavnú činnosť práve touto výstavou.

Prístupná bude od 28. apríla vo vstupnej hale Centrálnej požičovne.

Na výstavných paneloch herci prezradia ako zažívali svoje žiacke a  študentské roky, ako zo školskej triedy viedli ich kroky k umeleckému majstrovstvu, hereckej profesii. Poprední herci Slovenského národného divadla, od najmladšej generácie až po tých skôr narodených, si zaspomínajú na svojich učiteľov a školské roky. Osobnosti ako Ladislav Chudík, Dušan Jamrich alebo Táňa Pauhofová sa zamýšľajú nad tým, čo im škola dala do vienka ako ľuďom i ako umelcom.

Kto chce bližšie spoznať študentské skúsenosti našich známych hercov, má možnosť navštíviť výstavu do 21. mája 2021 počas otváracích hodín Centrálne požičovne na Hviezdoslavovej ulici č. 5.


Hlavné menu

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.


Funkčné odkazy


Naši partneri