Dátum: 28.05.2024
  • Tlačiť stránku
  • Archívny InfoLib
  •  
  •  
  • rss

Spät

Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada v Prievidzi

10.10.2023
Nezisková organizácia Osmijanko Vás pozýva na výstavu do Galérie Imricha Vysočana v Prievidzi.
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada má 8 stanovíšť, ktorými účastníkov sprevádza literárny hrdina z knižky Kristy Bendovej Osmijanko so svojím verným kamarátom Osmidunčom. 

Návštevníci sa dozvedia čo je životopis, rodostrom, aj ako a kde sa môže narodiť rozprávkový hrdina. Svoje "záhradnícke" zručnosti si môžu vyskúšať aj pri stavaní veršoplôtikov Tomáša Janovica, Miroslava Válka, či Pavla Országha Hviezdoslava. Prechádzka záhradou však prináša aj prekážky - ako prejsť cez močiar-porekadlovník či odkliať princeznú. 
Po náročnej "záhradníckej" práci si všetci môžu oddýchnuť v peliešku plnom skvelých kníh zo slovenských vydavateľstiev. V ňom sa môžu zamyslieť aj nad tým, kde a kedy im je s knihou dobre. Za to ich Osmimetrovnica kráľovská svojím krásnym kvetom odmení. V roku 100. výročia narodenia Kristy Bendovej je na výstave pozornosť upriamená aj na jej tvorbu pre deti. Majestátny strom Rozprávkovník Kristy Bendovej, predstavuje jej životopis, osudové "osmičkové" obdobie jej života, keď pre Slovenský rozhlas písala Osmijankove rozprávky. 

Prioritne je výstava určená školským kolektívom, ale vítané sú aj samostatné rodiny, či iná odborná i laická verejnosť. K výstave je vydaný pracovný list – skladačka - omaľovánka, do ktorej si deti zapisujú a kreslia odpovede na hravé literárne úlohy.

Projekt je podporovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.

Spät

Naši partneri