Dátum: 02.08.2021
  • Tlačiť stránku
  • Archívny InfoLib
  •  
  •  
  • rss

Spät

Knihotúry

16.06.2021
Mestská knižnica Mikuláša Mišíka v KaSS v Prievidzi vďaka grantu s názvom „KNIHOTÚRY“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia získala finančné prostriedky na realizovanie viacerých aktivít s knihou.

Podujatia sa uskutočnili v pobočkách knižnice, v mesiaci jún sme vyšli za čitateľmi von a realizovali sme ich na námestí. Aktivity, ktoré sme realizovali vonku sa stretli u čitateľov s pozitívnym ohlasom. Hľadali sme spojnicu medzi dieťaťom a knihou. S veľkou dávkou fantázie sme deťom ponúkali príbehy, ktorými sa objavili možno aj riešenia ich problémov. Autorské stretnutia a besedy nám umožnili sprostredkovať stretnutie na živo s tvorcami detskej literatúry. V rámci cyklických podujatí projektu k nám zavítali: Markéta Pilátová, Kamila Šeligová, Timotea Vráblová a Tibor Hujdič, alias p. Mrkvička, Lucia Benková, Martin Daniš, Gabriela Futová, Katarína Mikolášová, Lenka Singovská – Class Slovensko, Viktor Csiba, Zdenka Laciková, Divadlo Fí a iní.

V tvorivých dielničkách sme vdýchli druhý život nechceným veciam a spolu s dievčatkom Kiko sme prežívali rozprávkové dobrodružstvá. Pomohli sme aj veľrybe Gréte. Precvičili sme si zručnosť a naučili sme sa aj to čo je kirigami, origami a  tangram. Ilustrovali sme príbehy a prišli sme sa aj to, ako sa do  knihy obrázok od ilustrátora dostáva. Vzniknuté ilustrácie, či iné dielka nás potešili a pohladili na duši. Rozpútali sme neuveriteľne silné príbehy priateľstva, lásky a dobrodružnosti. Naša chuť čítať príbehy a knihy, o ktorých sme sa prostredníctvom úžasných hostí dozvedali, silnela a vytvárala takmer čiateľské závislosti.

Vďaka projektu sme zrealizovali 27 podujatí, ktorých účastníkmi bolo viac ako 600 detí.

A na týchto podujatiach sme sa naučili jednoduchému poznaniu, že príbeh, ktorý nám niekto rozpovie, sa usídli v  srdci a  stane sa možno zmyslom života. Ten príbeh bude motivovať, poháňať a  ktovie, čo vďaka slovám, ktoré počuješ, urobí? Raz určite v sebe nájdeme silu, odvahu zariskovať a vydať sa vlastnou cestou.

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.

Spät

Naši partneri