Dátum: 18.08.2022
  • Tlačiť stránku
  • Archívny InfoLib
  •  
  •  
  • rss

Spät

Digitálna knižnica KUBO v Staromestskej knižnici

21.07.2022
Staromestská knižnica v Bratislave má pre deti, rodičov a starých rodičov skvelú novinku – prístup do digitálnej detskej knižnice KUBO.
KUBO CLUB je digitálna detská čitáreň, ktorá obsahuje viac ako 1 000 titulov detskej literatúry. Slúži ako predĺžená ruka kamennej detskej knižnice a ponúka čítanie špeciálne upravených obrázkových digitálnych kníh kdekoľvek a kedykoľvek. 
V KUBO-vi môžete čítať aj po zatvorení knižnice, či už u starých rodičov, na chalupe, v čakárni alebo na autobusovej zastávke. 
Odteraz ju môžete mať vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete aj Vy. Stačí Vám na to členstvo v Staromestskej knižnici, užívateľský profil v digitálnej knižnici KUBO a pripojenie na internet. Pre bežných používateľov je prístup do digitálnej čitárne spoplatnený, ale čitatelia Staromestskej knižnice majú prístup bezplatne.

V KUBOvi nájdete knihy pre deti od 2 do 12 rokov, postupne pribúdajú aj pre starších, a sú rozdelené do kategórií podľa záujmov. Obsahuje klasiky ako Osmijanko, Pištáčik, Puf a Muf, Krtko, Traja pátrači ale i novšie knihy ako Hlbokomorské rozprávky, Pán Guľôčka, Krutá Marta, Krpci z tretieho vchodu, Toddler punk, Zimná zmrzlináreň. Ponuka je už teraz obsiahla od rozprávok, komiksov, beletrie, náučných kníh až po encyklopédie a tematické knihy. A to nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a ukrajinčine. Každý mesiac pribudne 30-50 nových titulov.

Byť čitateľom Staromestskej knižnice sa oplatí. Pridajte sa a zoberte deťom na dovolenku celú knižnicu aj bez veľkého kufra.

Viac informácií o digitálnej knižnici KUBO

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.

Spät

Naši partneri