Dátum: 25.04.2024
  • Tlačiť stránku
  • Archívny InfoLib
  • rss

Spät

Ponuky

Podrobné informácie o ponuke:

Knižnica / inštitúcia: Slovenská národná knižnica
Pracovná pozícia: Knihovník VIII
Náplň práce:  podľa harmonogramu sa podieľa na službách pracoviska pre používateľov SNK  poskytuje rešerše z elektronických informačných zdrojov (z vlastných i licencovaných databáz SNK, z externých databáz na internete) zo všetkých vedných oblastí, pričom sa špecializuje na zahraničné databázy  v zmysle projektu Informácie pre inovácie sprístupňuje externé elektronické informačné zdroje pre podnikateľské subjekty, vedu, priemysel a inovácie a pre ďalších používateľov SNK  testuje a rieši problémy pri rešeršovaní z elektronických informačných zdrojov, pomáha zlepšovať vyhľadávacie prostredie a podáva návrhy na ich riešenie. Výsledky svojej práce uplatňuje v praxi a publikuje v odborných časopisoch a zborníkoch  poskytuje knižniciam metodickú pomoc pri rešeršovaní z elektronických informačných zdrojov  poskytuje rôzne druhy digitálnych referenčných služieb a služieb Knižnice 3.0  poskytuje rešeršné a konzultačné služby Strediska patentových informácií zo zahraničných databáz a zaoberá sa problematikou patentových informácií  poskytuje lektorské služby a informačnú výchovu individuálnym i kolektívnym návštevníkom SNK a to i v anglickom jazyku  ovláda a dodržiava knižničnú legislatívu spojenú so službami, ktoré poskytuje, medzinárodné manifesty IFLA, Knižničný poriadok SNK a Zákon č. 185/2015 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon)  sleduje odbornú literatúru a buduje príručnú knižnicu k problematike služieb, ktoré poskytuje  organizuje a osobne sa podieľa na metodických akciách pre knihovníkov a používateľov zameraných na rešeršovanie z elektronických informačných zdrojov, na Web 3.0 a na ďalšie smerovanie elektronických služieb  stará sa o rozvoj vlastnej kvalifikácie a zvyšuje si vlastnú gramotnosť pri práci s počítačom a elektronickými informačnými zdrojmi  podľa potreby sa podieľa na zastupovaní pracovníkov oddelenia
Plne znenie ponuky na stiahnutie: otvor
Požadujeme:  vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a vyššie  Anglický jazyk – aktívne, ďalší cudzí jazyk výhodou  MS Office – vyšší používateľský štandard  schopnosť samostatne riešiť pracovné úlohy  schopnosť prezentovať problematiku rešeršovania, služieb a elektronických informačných zdrojov na verejnosti, odborných seminároch a konferenciách  komunikačné a prezentačné zručnosti, samostatné rozhodovanie, strategické myslenie;  zodpovednosť, spoľahlivosť, dobré organizačné schopnosti.
Ponúkame:  prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi  priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja  pružnú pracovnú dobu, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby  1 týždeň dovolenky nad rámec zákonníka práce  príspevok na stravovanie nad rámec zákonníka práce  príspevok na regeneráciu pracovnej sily
Začiatok pracovného pomeru: 01.09.2017
Typ pracovného pomeru: zastupovanie počas materskej/rodičovskej dovolenky
Dátum a čas výberového konania: 15.08.2017
Miesto výberového konania: Slovenská národná knižnica
Adresa: Slovenská národná knižnica Nám. J. C. Hronského 1 036 01 Martin
Meno kontaktnej osoby: Ing. Erika Sabová
Telefón: 043 2451 419
E-mail: erika.sabova@snk.sk

Informácie pre

Trendy v oblastiach

Prečítajte si

Anketa

Info mailom

Napíšte Vašu e-mailovú adresu a budete dostávať pravidelné správy z InfoLib.

Spät

Naši partneri