Dátum: 19.04.2024

Podrobné informácie o ponuke:

Knižnica / inštitúcia: Slovenská národná knžinca
Pracovná pozícia: Knihovník VIIc
Náplň práce:  vykonáva samostatnú metodickú, prieskumnú a analytickú činnosť, spracúva materiály na plánovanie a koncepčnú prácu v odbore knihovníctva a informatiky, buduje a sprístupňuje informačné bázy dát na odbornej, regionálnej a celoslovenskej úrovni  samostatne vytvára komplexné bibliografické metadáta seriálov v knižnično-informačnom systéme SNK a v prostredí digitalizačného WF na základe katalogizačnej politiky a princípov s použitím bibliografických utilít a všetkých údajov formátu MARC 21 (resp. iného formátu MARC) s uplatňovaním národných a medzinárodných katalogizačných štandardov a štandardov metadátových formátov pre digitalizáciu monografií a špeciálnych dokumentov  vytvára návrhy autorizovaných selekčných údajov všetkých typov priamo v spracovateľskom procese  overuje validitu bibliografických prístupových výrazov a zodpovedá za správnosť menného a vecného bibliografického popisu v bibliografických záznamoch a seriálov a článkov v PSP balíčkoch digitálnych objektov  retrospektívne edituje a unifikuje bibliografické metadáta seriálov vstupujúcich do procesu digitalizácie  prezentuje činnosť pracoviska (prednášky na odborných podujatiach, publikačná činnosť) a podieľa sa na metodickej činnosti pracoviska
Požadujeme: -
Ponúkame: -
Miesto výberového konania: -
Adresa: -
Meno kontaktnej osoby: -
Telefón: 043/2451421
E-mail: katarina.duricekova@snk.sk