Dátum: 20.04.2024

Podrobné informácie o ponuke:

Knižnica / inštitúcia: Slovenská národná knižnica (SNK)
Pracovná pozícia: Riaditeľ odboru Služby
Náplň práce: - riadenie, plánovanie a kontrola činností zamestnancov odboru Služby, ktorý tvoria 4 oddelenia: Oddelenie pre rozvoj knižničného systému, Oddelenie výpožičných služieb a medziknižničných výpožičných služieb, Oddelenie rešeršných a referenčných služieb, Oddelenie študovní,  komplexné zabezpečovanie koordinačných a metodických činností SNK v oblasti poskytovania knižnično-informačných služieb používateľom a ich rozvoja v súlade s aktuálnymi svetovými trendmi, technologickými možnosťami a očakávaniami používateľov,  riešenie úloh zásadného koncepčného, metodického a výhľadového charakteru v oblasti poskytovania knižnično-informačných služieb SNK ako inštitúcie s národnou a medzinárodnou pôsobnosťou,  sledovanie nových trendov v oblasti knižnično-informačných služieb, definovanie nových metód a postupov a ich zavádzanie do praxe,  odborná koordinácia projektov rozvoja knižnično-informačných služieb a systémov,  metodické usmerňovanie poskytovania knižnično-informačných služieb, organizovanie metodických akcií pre knižnice a používateľov zameraných na knižnično-informačné služby, koordinácia tvorby informačných a metodických materiálov v tejto oblasti,
Požadujeme: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa  preukázateľné odborné skúsenosti a manažérske zručnosti,  znalosť problematiky poskytovania knižnično-informačných služieb, pôsobenia národných knižníc vo svete, príslušnej legislatívy a aktuálnych rozvojových trendov  znalosť minimálne jedného svetového jazyka, preferujeme AJ, znalosť iných jazykov výhodou  predloženie strednodobej (5-7 rokov) koncepcie rozvoja odboru, so zameraním na implementáciu a využívanie nových technológií a progresívnych medzinárodných trendov  MS Office používateľský štandard  skúsenosti s riadením tímu  preukázateľné prezentačné skúsenosti v materinskom aj cudzom jazyku
Ponúkame: prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi  priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja  možnosť zúčastňovať sa odborných konferencií a pracovných pobytov v zahraničí  pružnú pracovnú dobu, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby  1 týždeň dovolenky nad rámec zákonníka práce  príspevok na stravovanie nad rámec zákonníka práce  príspevok na regeneráciu pracovnej sily  mobilný telefón, notebook
Miesto výberového konania: Slovenská národná knižnica
Adresa: Slovenská národná knižnica Nám. J. C. Hronského 1 036 01 Martin
Meno kontaktnej osoby: Mgr. Katarína Ďuríčeková
Telefón: 0432451421
E-mail: katarina.duricekova@snk.sk